Sayın Gecenin Renkleri Üyeleri, 

Lütfen İADE ve İPTAL süreciyle ilgili aşağıdaki uyarılara dikkat ediniz:

- Ürün, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajı hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte tarafımıza geri gönderilmelidir.

Cayma hakkı bu hallerde kullanılamaz:

a) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmamış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibari ile geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

c) Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması şartı ile ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

d) Gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

e) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmeler.

f) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler. 

İade ürün bedelleriniz, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 10 iş günü içerisinde iade edilir. Bankanıza bağlı olarak iadenizi hesabınızda görmeniz, iade sürecini izleyen 10 iş
günü içinde yapılmaktadır. 

 

Satın aldığım bir ürünü İADE veya İPTAL etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Gecenin Renkleri'nden satın alacağınız herhangi bir ürünü, 7 iş günü içerisinde iade etmeniz mümkündür. İadeniz alışverişinizi yaptığınız kredi kartına yada hesabınıza 10 iş günü içinde yapılacaktır.

İadelerinizin gönderim masrafının Gecenin Renkleri tarafından karşılanabilmesi için "Ürün İadesi” menüsü altındaki "Ürün İade Formunu" doldurmanız gereklidir. 
İade etmek istediğiniz ürünleri, faturanızın üzerindeki iade bölümünü doldurarak, faturanızın bir nüshası ile birlikte "Gecenin Renkleri - Zuhuratbaba Mah. Baharözü Sok. No:12/1 Bakırköy/İstanbul" adresine kargo ile gönderiniz.

Ürün, varsa hediyesi, tüm standart aksesuarları, ambalajı içinde olacak şekilde, hasarsız ve tam olarak orijinal paketi ile birlikte gönderilmelidir.

 

Neden ilk 7 gün içinde İADE kabul ediliyor?

Tüketici Koruma Kanunu’na dayanarak internet satışlarını düzenleyen Mesafeli Sözleşmelere dair yönetmelikte yer alan (Sebep Göstermeden Cayma Hakkı) sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden 7 günü içeriyor. 


Ürünü iade edeceğinizi ve iade nedeninizi bize e-posta yoluyla bildirdiğiniz takdirde şikayetinizi tedarikçi firmalara iletip ürünün iade alınıp alınamayacağının belirleneceği süreç başlatılıyor. Eğer üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa, ürün hatasından kaynaklanan bir durum varsa ya da ürün beğenilmemişse, satış tutarını ve iade için harcadığınız kargo bedeli tarafınıza alışveriş yaptığınız kredi kartına veya hesabınıza geri ödüyoruz. Siparişleriniz birden fazla ürün içeriyorsa, iade edilmek istenen ürün siparişiniz içerisindeki ürünlerden biri ise iade işlemi kusurlu ürün bedeli kadar yapılmaktadır.